in

FCSB s-a despărțit de Alhassan, Kiki, Thiam și Graovac

FCSB a anunțat că Baba Alhassan, David Kiki, Mamadou Thiam și Daniel Graovac nu vor mai face parte din lotul echipei în sezonul 2026-2027.

Cei patru jucători se alătură altor fotbaliști de care campioana s-a despărțit deja în această perioadă de mercato, în contextul pregătirii lotului pentru noul sezon.

Mijlocașul Baba Alhassan a evoluat în 26 de partide în sezonul recent încheiat. Fundașul David Kiki a avut apariții limitate, bifând doar patru meciuri în ultima ediție a Superligii.

Atacantul Mamadou Thiam a jucat 32 de meciuri pentru formația roș-albastră și a înscris cinci goluri, în timp ce fundașul Daniel Graovac a adunat 20 de apariții în campionatul trecut.

Anterior, FCSB s-a mai despărțit de căpitanul Darius Olaru, transferat la Union Saint-Gilloise, de portarul Lukas Zima, care a ajuns la Petrolul Ploiești, și de fundașul Ionuț Cercel, plecat la Farul Constanța.

Conducerea clubului urmează să continue reorganizarea lotului înaintea sezonului 2026-2027, în care FCSB își propune să rămână în lupta pentru titlu și să aibă un parcurs cât mai bun în competițiile europene.